مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

انواع مدل های خاص مو و شینیون های شیک مجلسی انواع مدل های خاص مو و شینیون های شیک مجلسی انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

مردی که پس از 170 سال بخشیده شد + عکس

مجموعه : مطالب جالب و خواندنی
تاریخ انتشار : 28 اکتبر 2015
مردی که پس از 170 سال بخشیده شد + عکس

مردی که پس از 170 سال بخشیده شد، ساموئل بوریس، یک سیاهپوست آمریکایی آزاد در سال 1847 هنگام کمک به یک برده برای رهایی دستگیر شده بود. اما محکومیتش باعث نشد دست از تلاشهایش بردارد.

 

مرد سیاهپوست آزادی که در قرن نوزدهم به جرم کمک به فرار بردگان محکوم شده بود، سالها پس از مرگش بناست توسط فرماندار دلاویر عفو خواهد شد.

 

اوشی توماس، ساکن شهر آتلانتا، در مصاحبه‌ای تلفنی گفت که روز سه‌شنبه تماسی دریافت کرده و به او گفته شده که آخرهفتۀ این هفته، جک مارکل، فرماندار دلاویر، ساموئل بوریس که سوزنبان راه‌آهن زیرزمینی بود و در سال 1869 از دنیا رفته است را عفو خواهد کرد. ساموئل بوریس یکی از خویشاوندان توماس محسوب می‌شود.

 

خانم توماس می‌گوید که پس از فهمیدن این موضوع که بوریس مورد عفو قرار می‌گیرد، احساساتی شده است. ساموئل بوریس برادرِ مادربزرگِ مادربزرگِ مادربزرگِ خانم توماس بوده است.

 

مردی که پس از 170 سال بخشیده شد + عکس

ساموئل بوریس (1808 – 1869) 

 

توماس می‌گوید: “همانجا ایستادم و گریه کردم. احساس افتخار و احساس راحتی داشتم.”
 

 

در 1847، بوریس در هنگام کمک فرارِ یک برده از دلاویر دستگیر شد و به زندان افتاد. او مورد محاکمه قرار گرفت و به جرم تحریک بردگان به فرار از دست اربابانشان، محکوم شد. بخشی از مجازات او این بود که به مدت هفت سال به بردگی فروخته شود، اما یک انجمن ضدبرده‌داری در پنسیلوانیا پول لازم برای خریدن و آزاد کردنِ او را جمع‌آوری کردند و مانع از تحقق این امر شدند.

 

رابین کراویتز، تاریخ‌نگار از دانشگاه ایالتی دلاویر که مشغول نوشتن کتابی راجع به بوریس است، گفته که تاریخ‌نگاران به درستی نمی‌دانند که او به فرار چند برده کمک کرده است. اما می‌دانند که حتی پس از محکومیت نیز، با به جان خریدن خطرات فراوان، به این کار ادامه داد. برده‌دارها و موافقان برده‌داری دست آخر دست به دامن پارلمان محلی شدند و از اینکه بوریس از تحریک برده‌ها به فرار از دست صاحبانشان دست برنداشته، به آنجا شکایت بردند. در پی این شکایت، قانونی تصویب شد که اجازه می‌داد چنان با شدت محکومان را شلاق بزنند که احتمال مرگ داشت. بوریس پس از تصویب این قانون، ایالت را ترک کرد. 

 

به توماس، خویشاوند بوریس، گفته شده که عفو در روز دوم نوامبر، همزمان با سالگرد محکومیت بوریس انجام خواهد شد. برنامه‌ریزی برای رونمایی از یادبودی تاریخی برای گرامیداشت بوریس نیز انجام شده که بناست در همان روز صورت گیرد. این بنای یادبود در کنت‌کانتی، در نزدیکی محل زندگی بوریس در کودکی، برپا خواهد شد.

 

رابرت سیلی که اوایل امسال از فرماندار دلاویر خواستار عفو بوریس شده بود، تایید می‌کند که در مورد حکم عفو با او نیز تماس گرفته شده است.

 

او می‌گوید: “این یک پیروزی است. برای خانوادۀ بوریس مایۀ افتخار است و عدالت را برای ساموئل بوریس و نوادگانش به ارمغان می‌آورد. خطایی که انجام شده بود به این ترتیب اصلاح می‌شود.”

 

سیلی از فرماندار خواسته بود که در کنار بوریس، دو نفر دیگر را هم که برای آزاد کردن بردگان تلاش کرده بودند را عفو کنند. این دو تن جان هان و توماس گارت (یکی از خویشاوندان سیلی که گفته‌ می‌شود به فرار 2700 فرده کمک کرده بوده) نام دارند

 

فرماندار اما نمی‌توند هان و گارت را عفو کند، چرا که آنها در دادگاه‌های ایالتی محاکمه نشده‌اند، بلکه در دادگاه‌های فدرال محکوم شده بودند. به همین دلیل، عفو این دو نیاز به تصمیم باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده، دارد.

 

عشق و حال جوان میلیونر با زن بدکاره + تصاویر

مهربان ترین قصاب ایران + تصاویر

جالب ترین توالت دنیا + عکس

 

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو