مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان واکنش نانوایی ها به گران شدن نان ! (طنز) واکنش نانوایی ها به گران شدن نان ! (طنز)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ضرب المثل جالب این منم نه این منم

مجموعه : ضرب المثل ها
تاریخ انتشار : 31 اکتبر 2016
ضرب المثل جالب این منم نه این منم

ضرب المثل جالب این منم نه این منم

 

آدم‌های بی سر و پای كم ظرف چون به جایی برسند خیلی زود خودشان را گم می‌كنند و بی‌حساب فیس و افاده می‌كنند و تكبر می‌فروشند. این مثل نیشدار و كنایه‌آمیز را مردم برای همین نودولتان تازه به دوران رسیده می‌زنند كه جنبه تحقیر و استهزاء نیز دارد.

 

دختر فقیری بود كه تازه شوهر كرده بود و به یك خانه و زندگی و مال و دولتی رسیده بود و از خوشحالی ذوق آمده بود تو گلوش. جوری كه خیال می‌كرد دارد خواب می‌بیند. شب عروسی كه با بزك دوزك و قبای عروسی و دم و دستگاه داشتند می‌بردنش، مرتب تو راه، زیر لب به خودش

 

می‌گفت: «ئی منم؟ نه ئی منم؟ گر ئی منم شاده دلم، شنگه دلم

این منم؟ نه! این منم؟… گر این منم، شادست دلم، شنگ است دلم».

 

روایت دوم
یك دختر خوشگلی بود كه همیشه در بیابان زندگی كرده بود و اصلاً رنگ خانه و خانواده را ندیده بود. یك روز یك جوان شهری او را می‌بیند و عاشقش می‌شود و او را به شهر می‌برد تا با او عروسی كند.

 

این دختر از بچگی یك زنگوله به گردنش بسته بودند كه گم نشود. جوان برای اینكه مردم به او نخندند اول كاری كه می‌كند زنگوله را از گردن او باز می‌كند و او را می‌فرستد حمام و یك دست لباس خوب و نو به او می‌پوشاند.

 

برای شب عروسیش همه چیز كه می‌خرد یك كفش ساغری سبز هم می‌خرد و گوسفندی می‌كشد. دخترك یك تكه گوشت توی دیگ بار می‌گذارد و بقیه‌اش را هم به میخ و چنگك آویزان می‌كند. توی خانه جوان یك جوی آب بوده كه مثل آب انبار پله می‌خورده پایین می‌رفته.

 

خلاصه عروسی راه می‌افتد و دخترك هم خوشحال و خرم اما به خاطر اینكه هرگز چنین چیزهایی ندیده بود اصلاً نمی‌دانست چكار كند. شب كه می‌شود مرتب راه می‌رود و یك نگاهی به دیگ روی اجاق می‌كند، یك نگاهی به جوی آب و یك نگاه هم به آسمان و هی با خودش می‌گوید:

 

«این منم نه من منم ـ تی تیش مامانی به تنم ـ بالا میرم ماه می‌بینم ـ پایین میام آب می‌بینم ـ كفشای سوزورپام می‌بینم ـ این منم نه من منم ـ اگه منم كو زنگوله‌م ـ چزاره به میخ ندیده بودم ـ پزاره به دیگ ندیده بودم ـ این منم نه من منم ـ اگر منم كو زنگوله‌م!»

 

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو