مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان واکنش نانوایی ها به گران شدن نان ! (طنز) واکنش نانوایی ها به گران شدن نان ! (طنز)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

درخت افرای نقره ای

مجموعه : گیاهان و جانوران
تاریخ انتشار : 5 نوامبر 2016
درخت افرای نقره ای

آشنایی با درخت افرای نقره ای

 

جنبه های زیبایی: رنگ آمیزی پائیزی برگ ها (زرد کم رنگ تا زرد پر رنگ)

 

کاربرد: سایبان، برسطح چمن، حواشی آب، آبنما، برکه، رود خانه، تک درخت

 

درختی است افراشته با تاج گسترده و فرم باز و برگ های درشت و نازک و چند قسمتی با بریدگی های عمیق، مناسب ترین اقلیم رویشی آن مناطق سرد است.

 

خصوصیات گیاهی:

 

ارتفاع: ۱۸ تا ۳۰ متر

 

  قطر تاج پوششی: ۱۵ تا ۳۰ متر

 

درختی است قوی با تاج گسترده و بیضوی و قامت برافراشته که دارای شاخه های باریک و متعدد می باشد. پوست تنه درجوانی خاکستری رنگ و صاف است که با افزایش سن قهوه ای مایل به قرمز و پوسته پوسته می شود.

 

برگ: ساده متقابل با دندانه های مضاعف و برش های عمیق. درازا و پهنای برگ ها ۱۵ تا ۱۷ سانتیمتر است. روی برگ سبز روشن و زیر آن نقره ای رنگ است که قبل از ریزش پائیزی به رنگ زرد تبدیل می شوند.

 

گل: زرد مایل به سبز و خوشه ای هستند که در فصل بهار شکوفا می شود ولی اهمیت زینتی ندارند.

 

میوه: فندقه های بالدار بشکل V  و به طول ۶٫۵ سانتیمتر است که ارزش زینتی نداشته و در فصل تابستان ظاهر شده و در طول زمستان بر درخت باقی می مانند.

 

سیستم ریشه: سطحی و گسترده با ریشه استقراری کوچک

 

سرعت رشد: سریع 

 

نیازهای طبیعی:

 

آب وهوا: گرما و سرما را حتی در ارتفاعات زیاد تحمل می کند.

 

خاک: در انواع مختلف خاک رشد می کند ولی خاک لومی غنی با زهکش خوب را ترجیح می دهد. در تابش مستقیم یا نیم سایه رشد می کند. در برابر بادهای شدید نیاز به حفاظ دارد .

 

نگه داری:

 

هرس: برای سبک کردن تاج و ممانعت از شکستن شاخه ها، نیاز به هرس و تنک کردن سالیانه دارد. بهترین زمان هرس در فصل زمستان است.

 

تغذیه:  به تغذیه خاصی نیاز ندارد.

 

آبیاری: ماهی یک بار آبیاری عمیق توصیه می شود.

 

بیماری وآفات:

شته، با سموم فسفره مانند مالاتیون سم پاشی شود و بیماری قارچی که سبب پژمردگی و در نهایت خشک شدن درخت می شود، در صورت بروز این بیماری درخت را قطع کرده و بسوزانید و بستر درخت آلوده را با محلول بوردو ضد عفونی کنید.

 

عیوب: شکنندگی شاخه ها.

 

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو