مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

انواع مدل های خاص مو و شینیون های شیک مجلسی انواع مدل های خاص مو و شینیون های شیک مجلسی انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند انواع میوه هایی که اندام را چاق میکند با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! با نوشیدن دمنوش پوست جوان به خودتان هدیه دهید ! زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) زندگی مردم کرمانشاه بعد از زلزله (+تصاویر) صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تعداد بسیار زیادی از سارقان زلزله کرمانشاه بازداشت شدند تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی تاثیر گذاری قابل توجه زلزله بر استرس روانی برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع برکناری 3 نفر از کارکنان کاخ سفید بدلیل ارتباط نامشروع تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) تصویر شمشیر پیامبر اسلام (ص) آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ آیا با وجود خالکوبی میتوان وضو گرفت ؟ کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید کانکس نشینی در پایتخت آسیب اجتماعی جدید جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) جشن تولد کودک زلزله زده توسط هلال احمر در کرمانشاه (+عکس) تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان تصاویری از سیل سهمگین و ویرانگر در جده عربستان چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ چگونه موهایمان را پر پشت نشان دهیم ؟ 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج 5 ایده برای محکم شدن روابط زندگی پس از ازدواج بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ بعد از پایان داعش چه فاجعه هایی در راه است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ آیا روز هشتم ربیع‌ الاول تعطیل است ؟ تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون تجاوز و کشتن سه زن توسط راننده کامیون دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) دختر جذابی که پرده بکارت خود را به مزایده گذاشت (+عکس) تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان تصاویر داغ جنیفر لارنس بدون آرایش در خیابان
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 29 آگوست 2015
طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام

طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام …شنل نامرئی‌کننده مبتنی بر یک متاماده است که از پلیمر تشکیل شده است. برای نامرئی کردن اجسام، این شنل به دور آنها کشیده می شود.

 

در سالهای گذشته دستگاههای نامرئی‌کننده برای حسهای گوناگون ساخته شده‌اند و اجسام در برابر نور، گرما یا صدا پنهان شده‌اند. اما نامرئی کردن یک جسم در برابر لمس شدن، هنوز به عنوان یک چالش باقی مانده بود.

 

به گزارش مجله تالاب: اکنون محققان آلمانی موفق به ایجاد حجمی ملقب به «شاهزاده خانم و نخود» شده‌اند که در آن یک جسم در برابر حس لمس نامرئی می‌شود. این نامگذاری از داستان هانس کریستین اندرسون در مورد یک شاهزاده خانم گرفته شده که وجود یک نخود را در زیر تعداد زیادی تشک حس می‌کند.

 

اگرچه به گفته محققان، این دستاورد می‌تواند به تولید نسل جدیدی از تشکهای نازک فوق راحت منجر شود تا خوابی راحت برای شاهزاده مذکور ارائه کنند.

 

این ماده از اجزای سوزنی شکل با محاسبات دقیق تشکیل شده است، به طوری که قدرت آن به شیوه‌ای تعریف شده که به موقعیت بستگی دارد.

 

شنل نامرئی‌کننده مبتنی بر یک متاماده است که از پلیمر تشکیل شده است. برای نامرئی کردن اجسام، این شنل به دور آنها کشیده می شود.

 

متاماده یک ماده بلوری است که با دقت زیر میکرونی ساخته شده و شامل مخروطهای سوزنی شکلی است که نوکهای آنها با هم مواجه می‌شوند.

 

اندازه نقطه‌های تماس به دقت محاسبه می‌شود تا به ویژگیهای مکانیکی مطلوب برسند. با این روش، ساختاری بدست می‌آید که در آن یک انگشت یا ابزار سنجش قابل لمس نیست.

 

این شنل نامرئی مکانیکی نشانگر پژوهش بنیادین فیزیک محض است اما ممکن است بتواند راه را برای کاربردهای جالب در سالهای آینده هموار کند. از آن جمله می‌توان به تشکهای بسیار نازک و سبک و راحت یا فرشهایی که کابلها و خطوط لوله را در زیر خود پنهان می‌کنند، اشاره کرد.

 

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو